Joost mag het weten  
Joost mag het weten (maar ook na 30 jaar Frankrijk leert hij nog elke dag zelf, en ook van anderen). In deze rubriek geeft Joost u advies op verschillende gebieden, maar wel allemaal in verband met wonen in de Morvan!

Auto invoeren Afdrukken

AUTO OP FRANS KENTEKEN (INVOEREN)

 

1.     lettre de conformité (conform de europese normen) van de constructeur (in het frans). Kosten ca 120 €. Vragen bij een dealer NL of F.

2.     Met de aankoopfactuur naar het franse belastingkantoor om een formulier te vragen dat de btw (tva) betaald is. (Autun, Rue de l’Arquebuse (Na de « wasserette » links in het park).

3.     De auto laten keuren in F bij een Contrôle Technique (C.T.)

4.     Een stroomrekening van de EDF

5.     Paspoort

6.     NL kenteken (copie bewaren voor 9)

7.     Met al deze papieren naar de Sous Préfecture, Rue de l’Arquebuse, aan het begin rechts. Vragen naar Mme Guillaume, de groeten doen van “Joseph Kubbe”, en na 10 minuten heeft U een frans kentekenbewijs, tegen betaling van ca 40 € per fiscale pk voor auto’s jonger dan 10 jaar, daarna de helft. (Maar geen wegenbelasting meer!)

8.     Naar LECLERC voor de kentekenplaten. Met popnagels bevestigen zegt de wet.

9.     Kopie NL en F kentekenbewijs naar Veendam sturen met hartelijke dank voor de bewezen diensten. In NL verder niets te doen, geen douane papieren of wat dan ook.

10.  Aan uw nl verzekering een bewijs vragen dat U .. jaar schadevrij gereden heeft (met of zonder schuld), daar berekent de franse assurance de “bonus” op. Naar Crédit-Agricole Autun, Mme PESTRE, groeten van Joost Kubbe, voor de beste en voordeligste auto verzekering.

11.  Waarschuwing: Als U NL ingezetene bent, mag U overal op de wereld met uw franse kenteken rijden, behalve in NL ! (douanedelict)

 
< Vorige   Volgende >

Inloggen op de site

Advertenties

http://www.labornecreuse.com
ronald cleas
Vakantiehuizen in Frankrijk te huur en te koop!
http://clubdumorvan.info/minisites/gg_antargaz.htm
http://www.versenne.com/
Benoit
Martin Smit
maison
honore